Gabinet

Krok 1

 

Pierwsza wizyta w Gabinecie Dietetycznym trwa od 45 do 90 minut. Podczas spotkania zostanie przeprowadzony wywiad żywieniowo-zdrowotny, a także analiza składu ciała, która pozwoli określić m.in. poziom tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, wody, tkanki kostnej, wiek metaboliczny, segmentowy rozkład tkanki tłuszczowej w organizmie i in., następnie przeprowadzona zostanie analiza sposobu odżywiania. Do tego celu przed wizytą proszę o zapisywanie wszystkich posiłków zjadanych w ciągu 3 dni łącznie z napojami i przekąskami.

 

Dzienniczek do pobrania TUTAJ.

 

Jeśli posiadasz aktualne wyniki badań tj. podstawową morfologię krwi, poziom cholesterolu we krwi, bądź cały profil lipidowy, stężenie glukozy we krwi, poziom hormonów tarczycy-TSH przynieś je na pierwszą wizytę. Co więcej jeśli chorujesz, przynieś ze sobą spis leków, które bierzesz. Pozwoli mi to zapoznać się ze stanem chorobowym i skutecznie dobrać program żywieniowy.  

 

Na pierwszej wizycie ustalimy również cel działania i ogólne zasady indywidualnej dietoterapii.

Analiza składu ciałato wiarygodna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda badania diagnostycznego, wykorzystująca bioelektryczną impedancję (BIA) czyli zdolność tkanek do przewodzenia prądu elektrycznego w stopniu uzależnionym od poziomu ich nawodnienia.

 

Analiza składu ciała pozwala na określenie:

 

- ilości tkanki tłuszczowej,

- ilości tkanki mięśniowej,

- ilości wody,

- masy tkanki kostnej,

- wieku metabolicznego,

- wielkości podstawowej przemiany materii (PPM),

- segmentowego składu ciała,

- BMI,

- physique rating,

- wskaźnika trzewnej tkanki tłuszczowej.

 

Przeciwwskazaniem do badania jest ciąża, posiadanie rozrusznika serca
oraz epilepsja. Badanie jest bezbolesne 
i odbywa się poprzez bose stopy.

 

Poradnia dysponuje certyfikowanym analizatorem renomowanej firmy Tanita.

Aby wyniki na analizatorze ciała były jak najdokładniejsze należy:

 

- powstrzymać się od spożywania napojów i posiłków minimum 2 godziny przed wizytą,

- powstrzymać się od aktywności fizycznej minimum 6 godzin przed wizytą,

- w przypadku kobiet zaplanować pierwszą wizytę po menstruacji.

 

Krok 2

  

UŁOŻENIE INDYWIDUALNEJ DIETY

 

Na podstawie wywiadu dietetycznego oraz analizy składu ciała zostanie przygotowany plan żywieniowy w całości dopasowany do Twojego stanu zdrowia, preferencji smakowych, codziennej pracy czy zajęć. Dietę  otrzymasz na maila albo możesz odebrać ją osobiście w gabinecie. Oprócz jadłospisów otrzymasz zalecenia żywieniowe oraz listę zakupów, a co więcej dokładną analizę posiłków: kaloryczność, ilość białka, węglowodanów, tłuszczów i błonnika w diecie.

Plan żywieniowy otrzymasz w ciągu 3-5 dni.

 

Krok 3

 

Wizyta kontrolna zalecana jest dla osób, które zastosowały przygotowany przeze mnie program żywieniowy i chcą go kontynuować. Ma ona na celu monitorowanie przebiegu programu, a także dokonanie modyfikacji dotychczasowego planu dietetycznego.

 

WIZYTA KONTROLNA

 

- analiza składu ciała,

- omówienie zmian w składzie ciała,

- ocena efektów diety,

- modyfikacja jadłospisów,

- przedstawienie nowych propozycji urozmaicenia diety,

- edukacja żywieniowa.

 

Pierwsza wizyta kontrolna odbywa się 2 tygodnie po rozpoczęciu dietoterapii. Kolejne wizyty ustalane są indywidualnie.  
W trakcie stosowania diety otrzymasz wsparcie motywacyjne! Dietetyk dostępny będzie dla Ciebie 24h na dobę. Kiedy osiągniesz swój cel na ostatniej wizycie otrzymasz szereg informacji i zaleceń, które pomogą Ci w utrzymaniu wymarzonej masy ciała.

 

Dodatkowe usługi:

 

Obliczanie i analiza wartości odżywczej diety

 

Jeśli nie wiesz czy spożywane przez Ciebie posiłki dostarczają Ci wszystkich niezbędnych składników odżywczych, albo obawiasz się niedoborów wynikających z dotychczasowego sposobu żywienia wyślij swoje kilkudniowe menu na maila albo przynieś je do gabinetu. Na podstawie tych danych ustalę czy Twoja dieta jest prawidłowo skomponowana pod względem wartości odżywczych i czy grożą Ci niedobory pokarmowe.

 

Trening personalny

 

Marzysz o idealnej sylwetce, zdrowiu i kondycji, ale ciężko Ci się zmotywować? A może jesteś nowicjuszem i nie wiesz jak się zabrać za aktywność fizyczną?

 
Doskonałym rozwiązaniem jest współpraca z trenerem osobistym.

Trening personalny różni się od treningu grupowego tym, że pozwala w 100% skupić się na Twoich oczekiwaniach i potrzebach. Przeznaczony jest dla każdego bez względu na płeć, wiek, możliwości i umiejętności. Trener wyznaczy Ci najlepszą drogę do osiągnięcia wymarzonych efektów treningowych.

Osobisty trener skupia uwagę tylko na Twojej osobie, układa indywidualny program treningowy uwzględniając w nim Twoje mocne i słabe strony. Motywuje Cię i zachęca do starannego i systematycznego treningu sprawiając, że aktywność fizyczna wejdzie Ci w nawyk i zacznie dawać Ci mnóstwo satysfakcji i szczęścia. Indywidualne rozwiązania treningu personalnego są stworzone z myślą o Tobie.

Zakupy z dietetykiem

Zakupy z dietetykiem ułatwią Tobie wybór produktów zdrowych, bezpiecznych, bez zbędnych dodatków. Spotkanie takie nauczy Cię jak czytać etykiety, na co zwracać szczególną uwagę, jak skomponować zdrowy koszyk zgodny z zaleceniami żywieniowymi.